20 pieprzonych minut – prezentacja z InternetBeta 2013

Internet Beta 2013

Bardzo lubię przygotowywać prezentacje na konferencję InternetBeta. Jej otwarta, interdyscyplinarna formuła zakłada, że obok wystąpień na tematy czysto biznesowe obecne są także te naukowo-społeczne, mówiące o tym, jak nowe technologie zmieniają świat. Jakoś tak wyszło, że jako prelegent (i autor bloga) wyspecjalizowałem się w czarnowidztwie i zwracaniu uwagi na te mniej-pozytywne konsekwencje rozwoju – w tamtym roku mówiłem o zjawisku linczów internetowych, a w tym o tym jak social media wpływają na propagowanie niskiej jakości informacji. Prezentacja była okazją do usystematyzowania przemyśleń i zebrania w całość spostrzeżeń, które spisywałem tutaj od roku (lista pod slidesharem). Jeśli ktoś zaglądał tutaj regularnie, rozpozna na pewno niektóre przykłady. Mam jednak nadzieję, że nawet te osoby znajdą w prezentacji coś nowego.

Dziękuję serdecznie Maćkowi Budzichowi za nagranie audio.

Wybaczcie problemy z synchronizacją dźwięku i slajdów na początku (Slideshare nie jest doskonały). Po paru minutach jest już OK. Ewentualnie możecie przeklikać kilka pierwszych slajdów. Aha, musicie mocno podkręcić głośność.

 

Wpisy, w których opisałem szerzej przykłady/zjawiska obecne w prezentacji:

Social media a bullshit

Dziennikarstwo iteracyjne i case Arringtona

Boston, ben Laden i pogoń za newsem

Kultura trollerki, trollowanie przez media

Komentujcie, przekazujcie opinie i feedback.

7 komentarzy

  1. Po kilku minutach dźwięk mi się zapętla a prezentacja idzie dalej 🙁 Czy ktoś pomoże/podpowie? Swoją drogą nie widać że mamy już rok 2013 po jakości materiału. InternetBeta w tym zakresie jest strasznie obciachowa :/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *